You are currently viewing WIOSNA W MUZYCE I SZTUCE – MUZYCZNE KARTY EDUKACYJNE

WIOSNA W MUZYCE I SZTUCE – MUZYCZNE KARTY EDUKACYJNE

Wiosna tuż tuż! Stworzyliśmy specjalnie na tę okazję karty w formacie pdf do samodzielnego wydruku. 

Co zawierają takie karty?

Pakiet “Wiosna w muzyce i sztuce” zawiera:

  • 10 kart obrazkowych trójdzielnych przedstawiających 10 różnych kompozytorów (jedna karta z wizerunkiem kompozytora i jego imieniem i nazwiskiem, druga karta z tytułem dzieła i kodem QR do odtworzenia muzyki)
  • 20 par kart obrazkowych trójdzielnych przedstawiających 20 różnych dzieł słynnych malarzy (jedna karta jednolita ze zdjęciem obrazu i i podpisem – imię i nazwisko malarza i tytuł dzieła, druga karta zdjęciem obrazu i i podpisem – imię i nazwisko malarza i tytuł dzieła oddzielonymi linią do wycięcia)
  • Kody QR: dostęp do utworu poprzez zeskanowanie kodu w telefonie/tablecie
  • tekst pisany prostą i dużą czcionką, wspomagający naukę czytania.

Jak korzystać z kart?

Podczas omawiania tematu wiosny nie trzeba skupiać się tylko na tym, co zmienia się w przyrodzie! Warto wprowadzić dzieci w świat muzyki i sztuki, pokazując jak artyści widzieli wiosnę 🙂 Pokazując obrazy można omawiać każdy z nich, słuchając w tle dzieł muzycznych o wiośnie. Co więcej! Przy utworach wiosennych można wprowadzić również AKTYWNE SŁUCHANIE MUZYKI. Dzięki temu dziecko zapamięta lepiej utwór! 

Pomysłów na wykorzystanie kart jest mnóstwo! Pamiętajcie, że do końca marca na wszystkie nasze pomoce dydaktyczne w sklepie macie 30% rabatu, a do 21.03.2021 karty wiosenne dostaniecie za darmo po zapisaniu się do newslettera

Łapcie okazję! 🙂

9DBE18CD-E835-41BF-9FE6-6F97C3B7EDB6

Dodaj komentarz