You are currently viewing ZWIERZĘTA W MUZYCE – MUZYCZNE KARTY EDUKACYJNE

ZWIERZĘTA W MUZYCE – MUZYCZNE KARTY EDUKACYJNE

Dziś pierwszy Dzień Wiosny, zatem przedstawiamy Wam naszą nowość w sklepie! 

Jak wiecie, kart edukacyjnych o tematyce muzycznej jest jak na lekarstwo, dlatego postanowiliśmy to zmienić 🙂 

Muzyka jest interdyscyplinarną dziedziną, dzięki której nie tylko możemy wejść w świat dźwięków, ale również poszerzyć naszą wiedzę poprzez zabawę z innych sfer nauki. 

Biologia i muzyka? Sztuka i muzyka? Języki i muzyka? Te i inne połączenia znajdziesz w naszych muzycznych kartach edukacyjnych

Co więcej! Nasze muzyczne  karty edukacyjne są również dwujęzyczne – stworzone dla osób, które interesują się dwujęzycznością zamierzoną i chcą wprowadzić język obcy (np. angielski) do edukacji dzieci. 

Edukacja domowa nie musi być nudna! Wystarczy zakupić nasze karty 🙂 Świetnie się wpisują również w metodę Marii Montessori – karty są trójdzielne, dzięki czemu rozwijamy u dzieci również naukę czytania, skojarzeń oraz pamięci. 

Motyw zwierząt w muzyce pojawia się bardzo często. Któż z nas nie zna cyklu “Karnawał zwierząt” Camille Saint-Saens’a lub “Obrazków z wystawy” Modesta Musorgskiego ze słynnym utworem “Taniec kurcząt w skorupkach”? Te i wiele innych utworów znajdziecie na naszych muzycznych kartach edukacyjnych. 

“ZWIERZĘTA W MUZYCE” to zestaw składający się z 26 par kart obrazkowych trójdzielnych z wizerunkiem zwierzęcia i podpisem w języku polskim oraz z 26 par kart obrazkowych trójdzielnych z wizerunkiem zwierzęcia i podpisem w języku angielskim. Do kart dołączone są kody QR do odsłuchu utworów nawiązujących do danego zwierzęcia. Utworów z kodami QR w pakiecie jest aż 37!

W pakiecie są również dodane kody QR do playlist ze wszystkimi utworami w jednym miejscu.

Karty są dostępne w formacie PDF.

Zestaw kart zawiera:

  • 26 par kart obrazkowych trójdzielnych z wizerunkiem zwierzęcia i podpisem w języku polskim (jedna karta jednolita z wizerunkiem zwierzęcia i podpisem, druga karta z wizerunkiem zwierzęcia i podpisem oddzielonymi linią do wycięcia)
  • 26 par kart obrazkowych trójdzielnych z wizerunkiem zwierzęcia i podpisem w języku angielskim (jedna karta jednolita z wizerunkiem zwierzęcia i podpisem, druga karta z wizerunkiem zwierzęcia i podpisem oddzielonymi linią do wycięcia)
  • Kody QR: dostęp do utworu poprzez zeskanowanie kodu w telefonie/tablecie
  • Kody QR: dostęp do playlisty z utworami poprzez zeskanowanie kodu w telefonie/tablecie
  • tekst pisany prostą i dużą czcionką, wspomagający naukę czytania

Dlaczego warto korzystać z kart?

  • każdy może je mieć w domu – kupując karty dostajesz plik PDF, który wystarczy wydrukować w kolorze na twardym papierze (najlepiej 200g). Można też karty zalaminować – wówczas będą służyły dłużej.
  • karty można wykorzystać nie tylko do nauki słownictwa, ale również do nauki czytania
  • dzięki kartom dziecko i dorośli ćwiczą swoją pamięć
  • podczas pokazywania kart stymulujemy prawą półkulę mózgu

Karty obrazkowe są przygotowane do samodzielnego wydruku.

Karty możesz zakupić w naszym sklepie

Dodaj komentarz