You are currently viewing Co z tym śpiewaniem?

Co z tym śpiewaniem?

Jeśli chodzi o śpiewanie jest to temat rzeka. Bardzo dużo osób śpiewa lepiej lub gorzej i często nie zastanawiają się nad tym jakie może to przynieść skutki. 

Oczywiście śpiewanie ma być przyjemnością 🙂 Jednak przyjemniej będzie się śpiewać wiedząc, że to, co robimy – robimy poprawnie i bez zbędnych napięć. 

Zanim zaczniesz wyszukiwać w Internecie filmy o tym, jak dobrze śpiewać, obejrzyj ten film i sprawdź czy w Twojej okolicy nie ma dobrego trenera/nauczyciela głosu. Zachęcam do tego baaaardzo! 

Nie raz spotkałam się z sytuacją, gdzie osoby, które na własną rękę uczyły się śpiewać, po prostu traciły głos! Często również gwiazdy estrady borykają się z tym wyzwaniem, jednak tutaj trzeba też wziąć pod uwagę trudne warunki pracy, częste koncerty itd. 

Pamiętaj! Śpiewanie ma sprawiać radość, a nie ból i spięcia, dlatego już dziś zacznij dbać o swój głos 😉 

Kolejna rzecz jest prosta – KAŻDY MOŻE ŚPIEWAĆ! Nie tylko dzieci, o którym wspomniałam w filmie, zrobiły niesamowite postępy w związku ze śpiewaniem. Również osoby dorosłe, które uczę często na pierwszych zajęciach nie potrafią powtórzyć poprawnie dźwięku lub kilku dźwięków, a później… śpiewają utwory! I to naprawdę całkiem nieźle!

Znajdź swoją motywację do tego, żeby zacząć śpiewać i zacznij to robić pod okiem praktyka 🙂 

Powodzenia!

Dodaj komentarz